NIE GRAM NA KOMPIE, IDĘ NA PODWÓRKO!

25.06.2013 r.

Tegoroczny Dzień Sportu przebiegł pod hasłem „Gry podwórkowe”. Uczniowie poznali stare, zapomniane zabawy i gry podwórkowe. Na osiemnastu stacjach rywalizowano w skokach przez linę, skakankę i gumę, rzucie do celu, chodzeniu na szczudłach, zbieraniu kamyków i kulaniu felgi.  Grano również w zośkę, klasy, domino, bierki i kapsle. Pogoda spłatała  nam figla sad Bardzo mocno padało, więc musieliśmy zrezygnować ze strzelania z procy i sztekiel. Uczniowie mieli też rozegrać mecze w dwa ognie i bule, zamieniliśmy je na układanie krzyżówek o sporcie i rysowanie plakatów pod hasłem: „Mój wymarzony obiekt sportowy za 100 lat”. Efektem są piękne prace plastyczne. Cała uroczystość zakończyła się wręczeniem słodkości i dyplomów najlepszym. Dzień Sportu w tej formie pokazał uczniom, iż można odejść od gier komputerowych i ciekawie spędzić czas! Dziękuję uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia.

Wyniki klas I: I miejsce – kl.: I C, II miejsce – kl.: I D, II miejsce – kl.: I F, wyniki klas II: I miejsce – kl.: II A, II miejsce – kl.: II D, III miejsce – kl.: II G, wyniki klas III: I miejsce – kl.: III G, II miejsce – kl.: IIIE, III miejsce – kl.: III H.

Zofia Stolaś