Nauka (nie) poszła w las :)

3.06.2013 r.

3 czerwca uczniowie klas 1G i 1H wraz z wychowawcami A. Budzyńską, M. Madajczyk-Głowacką i Ł. Budzyńskim udali się na wycieczkę do porażyńskiego lasu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, roli lasu, typowej roślinności i zwierzętach oraz zdradził sposoby orientacji w terenie, obejrzeliśmy film dotyczący znaczenia terenów leśnych w  retencji wody, a animatorzy zapoznali nas z mapą, działaniem kompasu i urządzeń GPS oraz przygotowali zadania. Podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy terenu i sprzęt, poszukiwaliśmy ukrytych przedmiotów, wykonywaliśmy zadania związane z ekologią i świetnie się bawiliśmy. Nie obyło się też bez tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Magdalena Madajczyk-Głowacka