Nasze świąteczne tradycje - Wigilia Absolwentów i światełko betlejemskie

23.12.2016 r.

21 grudnia w szkole można już było w pełni napawać się atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W salach królowały choinki i odbywały się intensywne próby jasełek. Tradycyjnie odwiedzili nas harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Tegorocznej sztafecie przyświeca hasło: „Odważnie twórzmy pokój”. Po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Z kolei wieczorem - zwyczajem lat poprzednich - odwiedzili nas absolwenci. Przygotowaliśmy dla nich krótki występ składający się ze scenek teatralnych, tańca i śpiewu. Później razem z dawnymi wychowawcami rozeszli się do sal, by opowiedzieć o swoich nowych szkołach i powspominać czasy gimnazjalne. Było bardzo, bardzo miło!
Dziękuję uczniom, którzy wystąpili na scenie oraz nauczycielom, którzy przygotowali Wigilię Absolwentów i w niej uczestniczyli.

Jolanta Walczak