Nasi uczniowie na Targach Edukacyjnych

2.03.2014 r.

Każdego roku nasi trzecioklasiści stają przed istotnymi życiowymi pytaniami związanymi z wyborem kierunku dalszego kształcenia. Doskonałym drogowskazem są dla nich organizowane w Poznaniu Targi Edukacyjne. 1.03 uczniowie klas IIc, IIg, IIIb, IIIf i IIIg odwiedzili Targi pod opieką pań: Agaty Budzyńskiej, Agnieszki Predko i Małgorzaty Zgoła. Mogli tam skorzystać z oferty prezentowanej przez publiczne i niepubliczne szkoły  ponadgimnazjalne, zdobyć najbardziej wartościowe informacje z pierwszej ręki oraz zapoznać się ze specyfiką każdej ze szkół. Podczas pobytu na Targach poznali także Kino Mądrych Filmów, oglądając film „Tysiąc razy silniejsza” reż. P.Schildt (Szwecja). Film przedstawiał historię klasy, w której chłopcy zdecydowanie dominują nad dziewczętami. Sytuacja zmienia się, gdy do zespołu dołącza Saga. Po prelekcji filmu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dyskusji na temat: Jak wyzwolić nasz potencjał? Jak nie poddawać się grupie? Dziękuję wszystkim uczestnikom za udany wyjazd!

Małgorzata Zgoła