Nasi koszykarze - zdobywcy srebra w Półfinale Powiatu

27.01.2015 r.

Po wysokiej wygranej w miejskich rozgrywkach nad Gimnazjum nr 1 (53:6) przyszedł czas na Półfinał Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców. 27 stycznia w Mosinie do rywalizacji stanęły 3 zespoły: Gimnazjum ze Steszewa, Mosiny oraz lubońska "Dwójka" W pierwszym meczu los skierował przeciw sobie dwa najmocniejsze zespoły turnieju: Mosina kontra Luboń. Po trzech kwartach zapowiadała się arcyciekawa końcówka meczu. Ostatecznie nasi koszykarze ulegli gospodarzom 28:19. W drugim naszym spotkaniu również nie obyło się bez emocji. Na 5 sekund do końca spotkania na tablicy widniał wynik 32:31 dla Stęszewa. Nasi zawodnicy wybijali piłkę z autu spod kosza przeciwnika. Po wznowieniu gry, w ostatniej akcji meczu, faulowany został Kacper Adamczak. Od jego dwóch rzutów wolnych zależało, czy wygramy, przegramy albo ewentualnie czy będzie dogrywka. Nasz kapitan pokazał, że ma stalowe nerwy i pewnie wykonał dwa rzuty. Końcowy wynik to 33:32 dla Gimnazjum nr 2 oraz drugie miejsce w Półfinale Powiatu. Skład naszej drużyny: Kacper Adamczak, Andrzej Ziemnicki, Mariusz Dotka, Adrian Wojtysiak, Kacper Grundkiewicz (wszyscy 3d), Marcel Osiński 3a, Kamil Tabaka 3a, Filip Pawlak 3g, Jędrzej Friska 2g, Mateusz Frąckowiak 2h i Jakub Borowski 1h. Gratulujemy chłopakom!!!!!