Nasi czworonożni przyjaciele w bibliotece szkolnej

10.04.2013 r.

Przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej mogliśmy oglądać zdjęcia naszych czworonożnych ulubieńców. Na wystawie znalazły się głównie zdjęcia kotów i psów, które zostały przyniesione przez uczniów i pracowników szkoły. Ekspozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy często odwiedzali bibliotekę i oglądali wystawione zdjęcia. Wśród czworonożnych przyjaciół znalazło się także fotografia królika. Nie zabrakło także pluszowych psów i kotów smiley Kilku uczniów ułożyło nawet krótkie wierszyki o swoich ulubieńcach. W bibliotece zostały także opublikowane wyniki ankiety na temat posiadania przez uczniów zwierząt domowych. Wynika z niej, że na 598 uczniów psy posiada 270, co stanowi 45%. Koty 138, czyli 23%, a inne zwierzęta 212 w tym policzone rybki – 32%. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy będziemy obchodzili Międzynarodowe Dni Kota i Psa, znajdzie się na naszej wystawie jeszcze więcej zdjęć pupili naszych uczniów!

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak, Katarzyna Urbaniak