"...pamięć ratuje czas, tylko przez nią nie umrę..." - wyróżnione recytacje w etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

9.11.2016 r.

We wtorek 8.11 odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Pamięć ratuje czas, tylko przez nią nie umrę”- najpiękniejsze wiersze Agnieszki Osieckiej. Efekty przygotowań oceniała komisja w składzie p. Małgorzata Wagner, p. Kamila Kursawe – Ciemny i p. Urszula Dorsz. Podczas eliminacji zaprezentowało się ponad dwudziestu uczestników, którzy udowodnili, że poezja da się lubić. Wysoki poziom tegorocznej edycji sprawił, że polonistki nie miały łatwego wyboru. Jury wybrało cztery finalistki. Są to: Małgosia Wojsz z kl. 1g, recytująca utwór „Kochankowie z ulicy kamiennej”, Martyna Malinowska z klasy 1g, która zaprezentowała się w wierszu pt. „Król”, Julia Lasecka z kl. 3g,  która zdecydowała się na tekst pt. „Daty polskie” oraz Wiktoria Roszak z kl. 3e z utworem „Jeżeli jest”. Komisja przyznała także wyróżnienie Magdalenie Paradowskiej z kl. 1g za interpretację wiersza pt. "We dwoje". Zwyciężczyniom gratulujemy i trzymamy za nie kciuki w zmaganiach powiatowych.

Urszula Dorsz