Marta - najlepszy z wszystkich szkół nasz „Książkowy Mól"

27.05.2016 r.

W środę 25 maja Marta Piątek z klasy 3g reprezentowała naszą szkolę w niezwykle trudnym konkursie czytelniczym organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie w stosunkowo krótkim czasie 12 książek. Kolejna - XVII edycja  Mola Książkowego przebiegała pod hasłem „Człowieka określa nie tylko to, co osiągnął, lecz to, co pokonał”. Test wiedzy przygotowany przez organizatorki nie należał do łatwych. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że wśród wyznaczonych lektur znajdowały się obfite w szczegółowe daty oraz rozmaite nazwiska biografie i pamiętniki. Wydarzeniu towarzyszyła nie tylko wspaniała atmosfera, ale również spotkanie autorskie. Tym razem uczestnicy mogli porozmawiać z twórcami biografii najsłynniejszego polskiego kardiochirurga – prof. Religi. Dariusz Kortko i Judyta Watoła poza opowieścią o tym, jak przebiegała praca nad książką, z wielką przyjemnością podpisywali  również egzemplarze biografii przywiezione przez publiczność. W ,,Molu książkowym” startowali gimnazjaliści z powiatu poznańskiego. Ze względu na minimalne różnice w punktach wyłoniono 5 laureatów (dwa drugie i trzecie miejsca).  Marta nie dała jednak przeciwnikom szans i zasłużenie zajęła najwyższe miejsce na podium. Cieszymy się razem z nią i gratulujemy !!!

Urszula Dorsz