"Najlepsi Młodzi Rowerzyści Lubonia" z Gimnazjum nr 2

11.05.2016 r.

7.05.2016 w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez Straż Miejską i Komisariat Policji w Luboniu pod tytułem "Najlepszy Młody Rowerzysta Lubonia". W konkursie startowali uczniowie 3 lubońskich szkół : SP1, SP3, oraz oczywiście nasza drużyna, której nie mogło zabraknąć. Konkurs składał się z trzech części:
teoretycznej, w której uczniowie sprawdzali swoją znajomość przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy dotyczące krzyżówek drogowych i znaków, praktycznej, polegającej na jeździe rowerem po specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego, zgodnie z przepisami kodeksu drogowego oraz praktycznej, polegającej na jeździe rowerem po torze przeszkód. Uczniowie startowali w kategorii indywidualnej oraz w zespołach reprezentujących szkołę. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce! Reprezentowali nas:
Tomasz Kopeć kl 1c, Janek Cieśliczak kl 1c, Patrycja Ciemnoczołowska kl 1f, Gabriel Andzinski kl 1b, Filip Tylski kl 1b i Mateusz Kowalczyk kl 3b. Tytuł najlepszego młodego rowerzysty Lubonia zdobył Tomek Kopeć kl 1c, a miejsce na trzecim stopniu podium przypadło Jankowi Cieśliczakowi kl 1c.
 Gratulujemy naszej drużynie i liczymy na dalsze sukcesy w przyszłym roku ;-)

Krzysztof Dzydzan