NAGRODZONE PRZEZ KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

27 maja br. w Lublinie odbyła się  gala rozdania nagród laureatom konkursu „Moją młodość przeżywam godnie” zorganizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Uczennice naszej szkoły: Julia Kolenda, Iga Skrzypczak oraz Wiktoria Walla odwiedziły tego dnia KUL. Podczas uroczystości gimnazjalistki miały okazję wysłuchać przemówień wielu ważnych osobistości życia publicznego, którzy w swojej prelekcji pt. „Uczę się ciebie człowieku” przybliżyli zgromadzonym w auli gościom temat godnego życia. Następnie nastąpił długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom konkursu. Iga zajęła pierwsze miejsce, Julia trzecie, a Wiktoria otrzymała wyróżnienie. Na końcu wygłoszono refleksje wychowawcze, po których wspólnie została odśpiewana ukochana pieśń Jana Pawła II „Barka”. Po zakończeniu uroczystości można było skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku.  Wszystkie prace laureatów zostały opublikowane w zbiorczej książce pod redakcją  Krystyna Chałas pt. „Młodzież jaką znamy i nie znamy” .

Anna Wodzyńska-Skotarczak