NAGRODA GŁÓWNA ZA FILM O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę główną w konkursie "Bądź bezpieczny w Luboniu". Autorami tego sukcesu są: Bartosz Kasper (2f), Szymon Poradzewski (2f), Patryk Ostrowski (3h) oraz ich opiekun p. Łukasz Budzyński. Stworzyli film pt. "Sekunda" pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z dróg. 8 czerwca, podczas Dni Lubonia, odebrali oni nagrody z rąk przedstawiciela burmistrza miasta. Usłyszeli ciepłe słowa potwierdzające, że film zrobił ogromne wrażenie na komisji konkursowej. Warto dodać, że w proces jego produkcji zaangażowanych było kilkunastu uczniów - odtwarzali role nastolatków, którzy boleśnie przekonują się, że od przestrzegania przepisów zależy nasze bezpieczeństwo, a nawet życie. "Sekunda" to drugi film Amatorskiego Klubu Filmowego z Gimnazjum nr 2 (pierwszy promował zdrowe odżywianie). Jakie są przyczyny ich sukcesu? Odpowiedź jest prosta: pomysłowość, zaangażowanie, znajomość warsztatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych projektów.

OBEJRZYJCIE FILM:

Jolanta Walczak