Na Targach Edukacyjnych

19.03.2013 r.

W piątkowe popołudnie 15 marca 2013 roku w ramach podsumowania projektu edukacyjnego „Wybieram szkołę i zawód” realizowanego przez p. Anetę Łukomską i p. Ewę Frąckowiak odwiedziliśmy Targi Edukacyjne. To miejsce, w którym publiczne i państwowe, polskie i zagraniczne szkoły oraz inne placówki dydaktyczne prezentują swą ofertę młodym ludziom, ich rodzicom i wszystkim zainteresowanym. Atmosfera tego miejsca, pokazy multimedialne, pokazy umiejętności zawodowych (kucharze, fryzjerzy, kosmetyczki, wizażystki), występy artystyczne i prezentowane eksperymenty naukowe podobały się naszym gimnazjalistom. Młodzież poznała ofertę szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. To pierwszy krok do podjęcia decyzji o kontynuowaniu w przyszłości nauki w wybranej placówce. Równolegle z Targami Edukacyjnymi odbywały się Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży, którymi również zainteresowali się uczniowie. Uwaga, uczestnicy wyjazdu nie zapomnieli  o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w targach. Przywieźli dla nich ulotki z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych. Można je otrzymać w holu szkoły lub u doradcy zawodowego. Dziękujemy młodym  realizatorom projektu.

Aneta Jankowska-Łukomska