"Muzyka filmowa" - nasz kolejny udział w koncertach w Akademii Muzycznej

9.05.2014 r.

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w projekcie zewnętrznym pt. "Muzyka filmowa", którego inicjatorami są studenci Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. 8 i 9 maja odbyły się dwa koncerty w Auli Nowa w Poznaniu. Główną ideą projektu jest pomoc charytatywna dzieciom z Afryki. W tym celu po każdym koncercie zbierane są środki finansowe. Tym razem zaprezentowano publiczności utwory z filmów "Opowieści z Narnii", "Simbad" (Harry Gregson-Williams), "Mroczne cienie" (Qanny Elfman), "Afryka" (John Williams), "Kapitan Ameryka" (Alan Silvestri) oraz "Jak wytresować smoka" (John Powell). Grupy, które uczestniczyły w prezentacji muzyki filmowej, to: zespół wokalny z Gimnazjum nr 2 w Luboniu (przygotowanie Dorota Mucha), orkiestra studencka pod batutą Adama Domurata, Chór Dziecięcy i Młodzieżowy Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu (przygotowanie Dorota Mucha i Małgorzata Kwaśnik-Chmielewska). Publiczność długimi owacjami nagradzała wykonawców i domagała się bisowania! Wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy tak pięknie reprezentowali naszą szkołę.

Dorota Mucha