MUZYCZNY EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27.09.2013 r.

26 września w naszym Gimnazjum już po raz siódmy obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każdą lekcję w tym dniu rozpoczynała podawana przez radiowęzeł krótka informacja o życiu i twórczości wybitnych kompozytorów niemieckich oraz austriackich. Na końcu zajęć, zamiast dzwonka, można było usłyszeć ich najbardziej znane utwory. W ten sposób muzyka, będąca językiem uniwersalnym i zrozumiałym dla każdego, wprowadziła nas w klimat Dnia Języków. Główne obchody odbyły się w holu szkoły na piątej lekcji. Rozstrzygnięto konkurs na plakat w języku obcym: „Moje miejsce na Ziemi”. Z gorącym przyjęciem społeczności uczniowskiej spotkała się cześć muzyczna. Nasi gimnazjaliści udowodnili, że doskonale potrafią wykorzystać swą znajomość języków nie tylko w tradycyjnych czytankach i dialogach, ale i śpiewając aktualne przeboje. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziło stanowisko korespondencyjne, dostępne na wszystkich przerwach, gdzie można było w wybranym języku obcym napisać pocztówkę do rówieśników z Unii Europejskiej i wrzucić ja do imitacji skrzynki Poczty Królewskiej Jej Królewskiej Mości Elżbiety II. Wszystkie pocztówki zostaną przekazane młodzieży w innych krajach i być może dadzą początek ciekawym znajomościom korespondencyjnym, a dzięki temu nasza młodzież nabierze jeszcze większej chęci do nauki różnych języków!

Agnieszka Predko