Muzyczne Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 2 w Luboniu

10.11.2012 r.

10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Mieliśmy niezwykłą okazję posłuchania wspaniałego koncertu w wykonaniu nauczycieli i uczniów z poznańskich szkół muzycznych.

Autorkami pomysłu były p. Jolanta Walczak i p. Justyna Szczodrak. Projekt udało się zrealizować dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: p. dyrektorowi Wojciechowi Michalskiemu, p. dyrektor Danieli Kraus-Burzyńskiej oraz kierownik sekcji pianistycznej - p. Barbarze Jarantowskiej.

Wykonawcami koncertu "Święto Niepodległości - powód do radości" byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.

Najpierw pani dyrektor powitała gości oraz wręczyła dyplomy i nagrody w konkursach geograficznym i fizycznym. Później obejrzeliśmy film przygotowany przez p. Romanę Kłos poświęcony historii Polski.

Po tym wstępie rozpoczęło się nasze spotkanie z muzyką. Na koncert złożyły się utwory wykonywane na pianinie, skrzypcach, saksofonie, gitarze i wiolonczeli (kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Henri Tomasi, Jacques Ibert, Roland Dyens). Między utworami instrumentalnymi usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Krystyny Prońko, Ewy Bem, Leonarda Cohena i z musicalu "Chicago".

Rzadko mamy okazję posłuchać prawdziwych artystów, stąd ten dzień był dla nas wyjątkowy. Pokazaliśmy to wykonawcom za pomocą długich i gorących braw. Ich efektem był świetny bis w wykonaniu trzech nauczycieli tworzących Trio Taklamakan.

G2