Motyli wolontariat w Ogrodzie Botanicznym

3.05.2013 r.

Chłód, deszcz, brak słońca nie stanowią przeszkody w tym, aby wolontariusze „Motylego wolontariatu” naszego gimnazjum majówkę spędzili w poznańskim Ogrodzie Botanicznym UAM. Kolejny raz wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum "Palium" Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Wolontariusze przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających. Każdy mógł samodzielnie namalować motyla lub wykonać go z kolorowych wstążek. Jak co roku wielu życzliwych ludzi podarowało drobne datki. Po całodniowym kwestowaniu bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wolontariusze wrócili do domu pewni, że i tym razem zebrali wystarczająco pieniędzy, które są tak bardzo potrzebne pacjentom. Uczniami opiekowała się p. Katarzyna Pilarska.

G2