Młodzi sportowcy górą!

17.05.2014 r.

W piątek 16 maja na stadionie  „OLIMPIA” na poznańskim Golęcinie odbył się finał Rejonu Poznań wchód i Poznań zachód w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Matuszczak z kl. 3b na swoim koronnym dystansie 600 m, Krzysztof Spychała z kl.3 d w pchnięciu kulą i Michał Nakonieczny z kl. 3d w pchnięciu kulą. Z powodu choroby nie pojechał na zawody Adam Gomuła również z kl. 3 b, który miał skakać w dal. Na tym etapie rywalizacja na zawodach jest bardzo duża i poziom bardzo wysoki, bo większość startujących trenuje w klubach sportowych, co najmniej UKS-ach. Pierwsza na starcie stanęła Michalina, która po bardzo ambitnym biegu zajęła 4. miejsce. Niestety, nie awansowała do finałów wojewódzkich-przyznaje, że ten wynik zmobilizuje ją do dalszych treningów. Będziemy monitorować jej sportową drogę po ukończeniu szkoły. Chłopacy stanęli do rywalizacji chwilę później. Mimo dużej konkurencji dużym sukcesem może pochwalić się Krzysztof Spychała, który zajął w swojej kategorii drugie miejsce. Zapewnił sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja w Lesznie. Michał Nakonieczny zakończył swój start w trzeciej serii finałowej. Gratulujemy sukcesów!