Młodzi i muzea. Zwiedzaj!

25.10.2013 r.

24 października 2013 r. uczniowie klas III b i III e wraz z opiekunami: K. Urbaniak, P. Hącią i R. Pinkowskim wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Odbyła się ona w Muzeum Narodowym w Poznaniu i dotyczyła fałszerstw dzieł sztuki. Tematem spotkania były głośne kradzieże, które miały miejsce na terenie muzeum. Młodzież dowiedziała się też, jaka jest różnica między kopią, repliką, reprodukcją i falsyfikatem. Miała też możliwość obejrzenia dzieł sztuki zgromadzonych w muzealnych salach. Uczestnikom najbardziej podobały się zajęcia warsztatowe, w czasie których rozpoznawali fragmenty obrazów, rozwiązywali zagadki i układali puzzle. Była to bardzo ciekawa lekcja, która zachęciła wszystkich do ponownego odwiedzenia muzeum. Na zdj.: w oczekiwaniu na wejście do muzeum.

klasy IIIb i IIIe