Mistrzynie w układaniu KOSTEK HAPPY

1.03.2013 r.

Wczoraj w naszej szkole odbył się pierwszy Konkurs Układania Kostek HAPPY. Każdy, kto choć raz podjął próbę ułożenia tych „radosnych sześcianów”, wie, że to zajęcie bardzo pasjonujące i dające dużo zadowolenia. Ponadto układania nie można się wyuczyć, więc każdorazowo stanowi ono dla nas nowe wyzwanie. Atutem składania kostek jest fakt, że może to robić każdy, bez względu na wiek, wiedzę, etap edukacji. Obserwując duże zainteresowanie, zaprosiliśmy przedstawicieli każdej klasy do udziału w konkursie. Do rywalizacji stanęły 22 trzyosobowe drużyny naszego gimnazjum oraz jedna drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Konkurs polegał na trzykrotnym ułożeniu trzech różnych kostek, na które zespoły miały maksymalnie 5 min. Okazało się, że zadanie to dla kilku grup było bardzo łatwe. Wystarczyło im bowiem niespełna pół minuty, aby zbudować trzy sześciany! Innym w ogóle nie udało się tego osiągnąć w wyznaczonym czasie... Rywalizacja była zacięta, walczono o każdą sekundę. Ostatecznie wygrała reprezentacja klasy I c (Zuzanna Budzyńska, Wiktoria Piechowska oraz Zuzanna Skonieczna), która na trzy rundy potrzebowała 143 sekundy, drugie miejsce przypadło kl. III a (Jakub Kamienniczny, Mateusz Adamczak, Kamil Przybysz), miejsce trzecie zajęła kl. I e (Zosia Lenartowicz, Julia Bandosz i Patrycja Motała). Serdecznie gratulujemy drużynom, które wygrały. Pozostałych zachęcamy do treningu i zgłoszenia swojego udziału w następnej edycji konkursu.

Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska, Elżbieta Sobczak Ellmann