Mistrzostwa Lubonia w pływaniu drużynowym

4.10.2015 r.

W sobotę 3 października na basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyły się zawody pływackie o Mistrzostwo Miasta Luboń w pływaniu drużynowym. Przygotowania do nich trwały od początku września na cotygodniowych sobotnich zajęciach prowadzonych przez instruktora pływania p. Hannę Grus -Krężelewską oraz p. Marcina Zabłockiego. Ekipa naszych pływaczek i pływaków szlifowała swoje umiejętności  i z bojowym nastawieniem przystąpiła do zawodów. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy i krótkiej rozgrzewce nastąpiło losowanie torów i młodzi zawodnicy stanęli do wyścigu. Od kilku już lat sztafety pływackie są mieszane i startują na zmianę dziewczęta  z chłopcami. Każdy z zawodników ma do pokonania dystans 50 metrów. Pierwsza do wody skoczyła Dominika Frydryczak z kl. 1c. Już od pierwszej zmiany widać było, jak  przewagę naszej sztafety. Z odcinka na odcinek było coraz lepiej. Dwukrotnie przewaga wynosiła 25 metrów. I.... niestety i mistrzom zdarzają się pomyłki. Na ostatniej zmianie pechowo zawodnik naszej szkoły zaliczył falstart...i musieliśmy oddać zwycięstwo przeciwnikom /Gim 1/. Pocieszeniem dla naszych sportowców jest  tylko to, że dwie drużyny startują w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Sztafetach pływackich i będzie okazja na rewanż. Zawody już w czwartek 8 października w Kórniku. Musimy dać z siebie wszystko. Oto skład naszej reprezentacji: dziewczyny - Jadzia Hawrusik IIh, Karolina Puk IIa, Ola Urbaniak IIIh, Daria Janyga IIc, Gosia Rosół IIIa, Patrycja Wegner IIIa, Dominika  Frydryczak Ic; chłopacy: Michał Kowalski IIIh, Adrian Marciniak IIa, Kuba Maćkiewicz IIIc, Marcin Niedośpiał IIIg, Franek Pokojowczyk IIe, Julek Dalimus IIe, Kuba Skorliński IIId. Dziękujemy za zaangażowanie!

Hanna Grus-Krężelewska