„Miłość w wersach zaklęta…” – IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

24.11.2015 r.

Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkursu Recytatorski pod patronatem Burmistrza Miasta Luboń. W sobotę 21.11 spotkaliśmy się, by wysłuchać wielu przepięknych wierszy o przyjaźni, miłości i nadziei. Wzięli w nim udział utalentowani uczniowie z kilku pobliskich szkół podstawowych i gimnazjów. Oceniały ich komisje w składzie: p. Mariola Gryczyńska(G1), p. Anna Wodzyńska – Skotarczak(G2), p. Katarzyna Kozłowska(G2) – szkoły podstawowe oraz p. Szymon Nowicki (SP2), p. Barbara Małecka (G2), p. Anna Trocha (SP1) – gimnazja. W trakcie obrad jury i oczekiwania na wyniki wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Poprzez śpiew, taniec i recytacje uczniowie zaprezentowali różne oblicza miłości – niewinnej, młodzieńczej, traktowanej nieraz z przymrużeniem oka, tej przez którą cierpimy, ale też takiej na całe życie. Wystąpili: Bartłomiej Płóciennik, Wiktor Jankowski, Rebecca Montanaro, Marta Nehring (konferansjerzy), Paulina Szukalska, Jakub Woźniak, Nela Filipowska  (recytacje) Marcin Niedośpiał (recytacja, taniec) Sonia Jankowska (taniec), Klaudia Ziomek, Łukasz Kalinowski, Michalina Maćkowiak, Anna Klemczak (śpiew). Zwieńczając uroczystość, przewodniczące komisji p. Katarzyna Kozłowska, Anna Trocha wraz z p. dyrektor Jolantą Walczak ogłosiły wyniki. Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Nina Wolińska (SP2 Luboń), drugie- Tomasz Brauza (SP3 Luboń), trzecie - Aleksandra Ossowska (SP1 Kórnik), wyróżnienie przyznano Wojciechowi Dudzińskiemu (SP 1 Luboń). W kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajęła Anna Klemczak (G2 Luboń), drugie- Wiktoria Witczak (G1 Luboń), trzecie - Wiktoria Ratajczak (G1 Luboń); wyróżniono też Bartosza Goślińskiego (G Komorniki). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe (tomiki poezji), wszyscy uczestnicy konkursu - upominki przygotowane przez Urząd Miasta Luboń (gadżety z logo miasta). Podziękowaliśmy także nauczycielom, których uhonorowaliśmy dyplomami. Goście zostali poczęstowani pysznym ciastem upieczonym przez uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Urszula Dorsz, Kamilla–Kursawe Ciemny

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie konkursu: p. Kamilli Kursawe-Ciemny oraz p. Urszuli Dorsz, p. Katarzynie Kozłowskiej, p. Annie Wodzyńskiej – Skotarczak, p. Małgorzacie Wagner, p. Barbarze Małeckiej, p. Katarzynie Wilińskiej – Jóźwiak, p. Anecie Jankowskiej – Łukomskiej, p. Krzysztofowi Dzydzanowi, p. Agacie Budzyńskiej, p. Lidii Potockiej-Kaczmarek, wszystkim uczniom, którzy przygotowali smakołyki do kawiarenki oraz przedstawicielom naszego Samorządu Uczniowskiego: Dominice Szymanda 3c, Albertowi Kalinowskiemu 2e, Marysi Wincior 2f, Zuzannie Mierzejewskiej 2f oraz pomagali przyjąć naszych gości: Marcie Piątek 3g,  Agacie Grabowskiej 3g, Patrycji Bartczak 3a, Wiktorii Lubiejewskiej 3a, Hubertowi Potrawiakowi 3a, a także naszej ekipie fotograficznej: Mai Zielińskiej 2g, Marysi Wincior 2f i Krzysztofowi Witkowskiemu 2g oraz obsługującej sprzęt nagłośnieniowy: Marcinowi Marciniakowi 3e i Kubie Sikora 3e.  Jolanta Walczak

Tekst: Urszula Dorsz, Kamilla–Kursawe Ciemny