MIĘDZYNARODOWY LISTOPAD POETYCKI W G2

7.11.2013 r.

6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Listopad Poetycki. Z tej okazji gościliśmy czworo poetów: panią Elżbietę Arsso-Cwalińską, absolwentkę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, twórczynię wielu przedsięwzięć artystycznych, realizatorkę autorskiej koncepcji teatru operowego oraz pana Seifu Gebru – wieloletniego wykładowcę literatury etiopskiej na kierunku etnolingwistyka przy Instytucie Językoznawstwa UAM, pana Miłosza Kamila Manasterskiego - poetę, prozaika, menedżera kultury, tłumacza poezji, członka Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich i pana Zbigniewa Kresowatego - eseistę, krytyka literackiego, grafika, malarza ikon, ilustratora i portrecistę. Poeci prowadzili zajęcia dla uczniów z klasy Ig, Ic, 2c oraz 3a. Czytali swoje wiersze, pokazywali tomiki poetyckie, opowiadali o własnych doświadczeniach twórczych i odpowiadali na liczne pytania zadawane przez gimnazjalistów. Po spotkaniu nauczyciele i uczniowie dyskutowali z gośćmi o roli poezji we współczesnej kulturze i sposobach wspierania młodych twórców. Dziękujemy Bibliotece Miejskiej w Luboniu za pomoc w organizacji  Listopada Poetyckiego w naszym gimnazjum.

Anna Wodzyńska-Skotarczak