Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Gimnazjum nr 2

19.02.2016 r.

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, czyli ustanowione przez UNESCO święto dbałości o język. W naszej szkole pojawiły się okolicznościowe dekoracje i wystawy ("Słowa, które warto ocalić od zapomnienia", "Słowa, które chcemy zapomnieć"). Już 18 i 19 lutego (czwartek i piątek) przeprowadzaliśmy konkursy, których celem było namówienie gimnazjalistów do poznawania i używania na co dzień poprawnej polszczyzny. Uczniowie układali z długiego wyrazu jak największą liczbę słów, mierzyli swą wiedzę w turniejach: "Mistrz frazeologizmów", "Kalambury polskie" i "Znam cytaty", uczestniczyli w konkursie pięknego czytania, kaligraficznym, ortograficznym. Finał Dnia Języka Ojczystego i podsumowanie działań - w poniedziałek.

Na zdjęciach: uczestnicy konkursu "Mistrz frazeologizmów" i fragmenty okolicznościowych wystaw.

Jolanta Walczak