Maraton z historią

15.04.2013 r.

12 kwietnia w naszej szkole pan Michał Szwacki zorganizował „Maraton z historią”. W tym nietypowym spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 3B oraz 3D. Dla trzecioklasistów miało to być powtórzenie materiału do nadchodzących testów gimnazjalnych. Choć obawialiśmy się, że będzie to nudna lekcja, dzięki zaangażowaniu pana Szwackiego, wyszło naprawdę ciekawie. Na całe spotkanie składało się rozwiązywanie próbnych testów, analizowanie map oraz krótka prezentacja multimedialna przygotowana przez naszych kolegów. Oczywiście, znalazł się czas na krótką przerwę i pizzę dla wzmocnienia! smiley Ostatnim punktem programu była debata dotycząca powstań w naszym kraju - czy są one potrzebne czy wręcz przeciwnie? Okazało się, że historia naprawdę da się lubić!

Ania Ofierzyńska