Maraton Pisania Listów

7.12.2012 r.

Dnia 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja ta jest organizowana od 13 lat przez Amnesty International. Odbywa się w różnych miejscach na całym świecie w weekend najbliższy 10 grudnia, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jej celem jest napisanie jak największej ilości listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. Dzięki temu często udaje się im pomóc.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do tej wyjątkowej akcji. W świetlicy szkolnej zostały przygotowane specjalne stanowiska, a także koperty, papier, informacje dotyczące więźniów sumienia oraz wzory, według których pisane były listy. Każdy uczestnik otrzymał również Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Po wysłuchaniu krótkiej audycji od 12.20 wszystkie zainteresowane osoby miały okazję pomóc tegorocznym bohaterom Maratonu.

W akcji wzięli udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej szkoły. Razem udało nam się napisać 60 listów! Wierzymy, że przyczynią się one do poprawy sytuacji więźniów.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Urbaniak, pani Paulinie Hącia oraz uczestnikom projektu "Prawa człowieka" za przygotowanie Maratonu oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział za poświęcony czas i chęć pomocy innym. Cieszymy się, że akcja zakończyła się sukcesem i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia.

Iga Skrzypczak