Czwarty raz przyłączyliśmy się do walki o prawa człowieka - Maraton Pisania Listów Amnesty International

13.12.2015 r.

11 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. W ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Amnesty International wzięliśmy udział po raz czwarty. Było to zakończenie realizacji projektu „Czy potrzebne są prawa człowieka?”, którego uczestnicy zapoznawali się z prawami człowieka, biorąc udział w warsztatach oraz z przykładami państw, w których nie są one przestrzegane. Uczniowie aktywnie włączyli się w zorganizowanie maratonu. Przygotowali plakaty o prawach człowieka, audycję i gazetkę na temat idei Maratonu i bohaterów tegorocznej akcji. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Pisanie listów przez  ludzi na całym świecie jest naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione, przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację Maratonu Pisania Listów. Nasza szkoła była jednym z 675 miejsc w Polsce, w których, w minionym tygodniu pisane były listy. W tym roku napisaliśmy 126. Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do śledzenia losów osób, dla których został zorganizowany tegoroczny Maraton na stronie Amnesty International.

Paulina Hącia, Katarzyna Urbaniak