Leśny rajd

6.10.2012 r.

6 października drugoklasiści odwiedzili Dąbrówkę Leśną.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Leśnej Izby Edukacyjnej Puszczy Noteckiej w Nadleśnictwie Oborniki. Na miejscu czekał na uczniów miejscowy leśnik, który oprowadził ich po izbie oraz w ciekawy sposób opowiedział o myślistwie. W pomieszczeniu znajdowało się wiele niesamowitych eksponatów, m.in. czaszki jeleni oraz wypchane gatunki występujących tam zwierząt.

Jeszcze większa atrakcją okazało się ognisko w 18- metrowym wigwamie Nadleśnictwa Oborniki . Uczniowie, siedząc przy ogniu i smażąc kiełbaski, słuchali gry na rogu myśliwskim. Po obfitej uczcie w znakomitych humorach opuścili Nadleśnictwo Obornickie i wrócili do Lubonia.

Sobotni wyjazd zorganizowała pani Joanna Taberska, której dziękujemy za miło spędzony czas.

Julia Woźniak, Weronika Nowak