DZIEŃ WOLNOŚCI 4 CZERWCA: 1989-2014

4.06.2014 r.

Z okazji 25 rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów, w naszej szkole odbyły się działania, przybliżające uczniom wydarzenia sprzed ćwierćwiecza. Klasy II d oraz III b odwiedziły IPN i Muzeum Poznańskiego Czerwca, gdzie uczniowie poznali realia PRL-u. W oddziałach zostały przeprowadzone „lekcje wolności”, w czasie których młodzież dowiedziała się o przebiegu wyborów 4.06.1989 r. i okolicznościach, które do nich doprowadziły. Cała społeczność szkolna wysłuchała audycji przygotowanej przez uczennice klasy III a i obejrzała okolicznościową wystawę. W wyniku przeprowadzonych działań uczniowie dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie dla transformacji ustrojowej w Polsce miały wybory czerwcowe.

Nauczyciele historii