Lekcja w kinie - "Młodzi w obiektywie"

15.10.2015 r.

Klasa 2f wraz  z pp. Magdaleną Madajczyk-Głowacką i Pauliną Hącią udała się 15 pażdziernika do poznańskiego kina Muza, by obejrzeć film w reżyserii G.Chadha zatytułowany „Podkręć jak Beckham”. Był to pierwszy film z cyklu „Młodzi w obiektywie” – programu przygotowanego z myślą o gimnazjalistach przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczniowie w ciągu całego roku szkolnego obejrzą siedem obrazów, które będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na lekcjach języka polskiego, kształtowały umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych czy pisemnych, prezentowania opinii, polemizowania. Poprzez udział w seansach młodzież  będzie przygotowywać się do właściwego odbioru filmu, gdyż przed każdym pokazem odbywają się prelekcje prowadzone przez ekspertów, a po filmie uczestnicy biorą udział w dyskusji. Dodatkowym walorem jest dobór filmów interesujących nastoletniego widza, wartościowych, poruszających ważne i bliskie problemy. I tak obejrzany przez nas film „Podkręć jak Beckham” dotykał m.in. bardzo aktualnego zagadnienia wielokulturowości, mówił o stereotypach, o pokonywaniu przeszkód, o relacjach rodzinnych, o poszukiwaniu swojej tożsamości, o dążeniu do celu i realizacji marzeń, o przyjaźni i miłości.

Magdalena Madajczyk-Głowacka