Laureatki ogólnopolskiego konkursu historycznego

25.02.2013 r.

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „EPIZODY NIEPODLEGŁOŚCI – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” zorganizowanym przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zakończyli walki o wolną Polskę. Trzy dziewczyny podeszły do zadania z prawdziwą pasją badaczek historii. Efekty są wspaniałe! Zuzanna Janicka z klasy 3f uzyskała pierwsze miejsce w kategorii prac literackich, natomiast Iga Skrzypczak z klasy 2a i Sara Rotnicka z klasy 3f  zajęły drugie miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Zuza przygotowała pracę o płk. Janie Podhorskim. Iga i Sara, na podstawie wywiadów, zdjęć ze zbiorów IPN, szczepu ZHP Żabikowo i Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzyły film o Kazimierzu Grendzie i Janie Podhorskim. Opiekunkami naukowymi prac były nauczycielki historii: p. Katarzyna Urbaniak i p. Romana Kłos.

Wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie 7 marca w Lublinie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zdj.: Sara i Iga z p. Janem Podhorskim oraz dziewczęta z p. Katarzyną Urbaniak.

Katarzyna Urbaniak