Laureaci konkursu "Segreguj śmieci, chroń świat dla swoich dzieci"

14.09.2017 r.

Pod koniec czerwca Miasto Luboń zorganizowało  konkurs międzyszkolny na stworzenie projektu graficznego logo do hasła "Segreguj śmieci, chroń świat dla swoich dzieci". Celem konkursu  było wyłonienie logo promującego selektywną zbiórkę odpadów, które będzie zamieszczane na plakatach, ulotkach, banerach, gadżetach reklamowych, w serwisach internetowych Miasta Luboń. Istotą konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w tematykę związaną z segregacją odpadów. Konkurs miał za zadanie rozwijać u uczniów kreatywność oraz zdolności twórcze, skłonić ich do poznania i poszerzania wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami. Spośród uczniów szkól podstawowych i gimnazjów Lubonia Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni podczas EKO- pikniku, 3 września, w Wiśniowym Sadzie w Luboniu. W kategorii szkół gimnazjalnych Komisja przyznała nagrody naszym uczniom: I miejsce: Julia Pokryszka; II miejsce: Marianna Kubicka; III miejsce: ex aequo Ewa Rychel i Zuzanna Waligórska. Serdecznie gratulujemy.

Joanna Taberska, Dorota Mucha