Laureaci kolejnej edycji konkursu PRZYRODNICZE TRIO

16.06.2017 r.

31 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu "Przyrodnicze trio", który zawsze wzbudzał zainteresowanie uczniów. Nie inaczej było także w tym roku. Troje uczniów z każdej klasy rywalizowało w zespołach z innymi klasami, mierząc się z zadaniami z trzech przedmiotów (biologia, geografia i chemia). Uczniowie wykazywali się wiedzą z ekologii, znajomością zabytków świata, rozpoznawali gatunki drzew ze zdjęć, poznawali piktogramy chemiczne, liczyli skalę, a "na deser" rozwiązali przygotowaną przez nauczycieli wielką krzyżówkę, której rozwiązaniem były nazwiska prekursorów przyrodniczego tria. Tak jak zawsze była świetna zabawa i - co ważne w dzisiejszych czasach- trójki klasowe współpracowały ze sobą, aby osiągnąć sukces i wygrać. W tym roku najlepsi okazali się uczniowie klasy 3g: Natalia Łukaszkiewicz, Maja Zielińska, Agnieszka Szymankiewicz. Drugie miejsce zajęły klasa 3c: Aleksanda Matusiak, Monika Chudak, Julia Czajkowska oraz klasa 3g: Mateusz Gawrysiak, Szymin Szymon, Jukub Dehmel. Tuż za podium była klasa 1g w składzie" Martyna Malinowska, Dobrochna Stachecka, Oliwier Strużyński. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym w kolejnej edycji.
Organizatorami konkursu są nauczycielegeografii (p.Aneta Jankowska - Łukomska), chemii (p.Joanna Taberska) i biologii (p.Krzysztof Dzydzan).

Joanna Taberska, Aneta Jankowska-Łukomska, Krzysztof Dzydzan