Książka w szczytnym celu – charytatywny kiermasz dla Patrycji

15.05.2016 r.

W piątek odbył się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Książek, z którego dochód w całości został przeznaczony na leczenie Patrycji Ciemnoczołowskiej, uczennicy klasy If. Dzięki ofiarności mieszkańców Lubonia zebraliśmy 3400 zł. To duży sukces. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, ul. Engestroma w Poznaniu.
Dziękujemy współorganizatorom imprezy: pani Joannie Wojciech, pani Katarzynie Wilińskiej-Jóźwiak, panu Piotrowi Ludwiczakowi z Wydawnictwa Media Rodzina, sponsorom: Wydawnictwu Media Rodzina, drukarni wielkoformatowej Pastel. kolor Marcin Kuzemko, drukarni Enveloper S.C. Agnieszka Zielke Wojciech Zielke. Dziękujemy również z całego serca wszystkim darczyńcom oraz naszym uczniom, którzy pomagali w prowadzeniu kiermaszu.

Szczegółowa relacja w sprawozdaniu Jakuba Borowskiego z klasy II h

13 maja o godzinie  17:00 rozpoczął się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Książek zorganizowany przez wolontariat działający przy Gimnazjum nr 2. Łącznie z maratonem zumby to  już druga akcja dla Patrycji. W  holu wystawiono 11 stoisk z najróżniejszymi książkami podarowanymi przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wśród nich pojawiła się literatura dziecięca, młodzieżowa i dla dorosłych. Każdy znalazł coś dla siebie: od klasyki polskiej („Krzyżacy”,„Pan Wołodyjowski”) po światowe bestsellery dla młodzieży („Mikołajek”, „Dziennik cwaniaczka” ), a także  bajki, powieści przygodowe, kryminały, tomiki poezji i encyklopedie. Na stoiskach znajdowały się też książki kucharskie i rozmaite poradniki. Fani science fiction odnajdywali książkowe wersje „Star Wars”, a miłośnicy polskiej literatury współczesnej -  „Magiczne drzewo”. Dla dzieci przygotowano specjalną salę, gdzie pociechy mogły kolorować, rysować i robić własne zakładki do książek. Kto zgłodniał, mógł zjeść pyszne ciasto i wypić kawę w kawiarence. Dodatkowo przy wejściu ustawiono stół z własnoręcznie zrobionymi kartkami na każdą okazję. Główną atrakcją wieczoru były licytacje wyjątkowych książek, które zostały specjalnie podpisane przez autorów, każda z dedykacją dla osoby, która ją zakupi. W trakcie kiermaszu wylicytowano m.in.  „Drzewo”  Łukasza Wierzbickiego, „Polichromię” Joanny Jodełki, „Okularnika” Katarzyny Bondy i przedpremierowe wydanie  trylogii „Szacki” Zygmunta Miłoszewskiego,  które dopiero za miesiąc pojawi się w sklepach. Białym krukiem był bez wątpienia pięknie wydany egzemplarz „Pana Tadeusza” z ilustracjami Józefa Wilkonia wraz z litografią wykonaną przez artystę (jest ich łącznie tylko ok. 200 egzemplarzy). Licytacja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, podobnie jak cała impreza. Oby więcej tak świetnych pomysłów.
                                                                                                                                Jakub Borowski (IIh)

Organizatorki: Magdalena Przybylska i Anna Wodzyńska-Skotarczak