KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

23.05.2013 r.

Dnia 22.05 2013 r. odbyła się w naszej szkole II edycja Konkursu Landeskunde der DACH-Länder. Celem tego konkursu jest poszerzanie wiedzy dotyczącej krajów niemieckojęzycznych, tj. Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Uczestnicy poprzez udział w różnorodnych konkurencjach  mogli zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości związane z zagadnieniami geograficznymi, historycznymi, aspektami  politycznymi  i obyczajowymi czy też faktami odnoszącymi się do aktualnymi wydarzeń w krajach niemieckojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III. Wzięło w nim udział 20 uczestników. Zwycięzcami zostały przedstawicielki klasy III G Patrycja Wiśniewska i Kamila Marnocha. II miejsce zajęli ex aequo uczniowie z klasy III D - Dagmara Czajka, Kinga Kaczmarek, Zuzanna Anioł i Hubert Hoffman oraz przedstawiciele klasy III B - Dominik Wencel, Maciej Król i Michał Gil. Natomiast na miejscu trzecim uplasowali się Klaudia Janusz i Dariusz Matczak z klasy III b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział!

Joanna Wojciech i Justyna Szczodrak