KONKURS UKŁADANIA KOSTEK HAPPY test z logicznego myślenia oraz z wyobraźni matematycznej

9.03.2017 r.

Po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs układania kostek HAPPY. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie licznie stawili się do zmagań na holu szkoły. Do konkursu przystąpiło 21 drużyn trzy- lub dwuosobowych. Punktualnie o 17.00 uczestnicy rozpoczęli rywalizację w jak najszybszym układaniu kostek (w czasie krótszym niż 6 minut). Po 3 rundach zostały podsumowane czasy, a oficjalne wyniki podamy w dniu Święta liczby pi. Wszyscy uczestnicy zasługują na duże brawa. Aktywny udział uczniów pokazał, że matematyką można się świetnie bawić, a uczniowie oprócz rozwijania umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni matematycznej i geometrycznej, mogli również pogłębić wiarę we własne siły i możliwoścismiley. Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska i Elżbieta Sobczak- Ellmann, a pomagali im uczniowie z klasy 3d, 2c i 2g. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Elżbieta Sobczak-Ellmann, Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska