Konkurs Salamandra o płazach i gadach Polski

2.05.2018 r.

Tak jak co roku nasza szkoła wystartowała w kolejnej edycji konkursu Salamandra. Tym razem tematem przewodnim konkursu były "Płazy i gady Polski". W etapie wojewódzkim rozgrywanym w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu wystartowało dwoje naszych uczniów: Oliwier Stróżyński 2g i Julia Rypińska 3g, którzy znaleźli się w gronie najlepszych 80 uczniów w województwie wielkopolskim
Półfinał był bardzo ciekawy, podczas testu uczniowie wykazywali się wiedzą dotyczącą okresów godowych traszek, żab, kumaków, wiedzieli, czym jest karapaks, rozróżniali płazy i gady po wielkości, znali ilośći młodych kijanek i czas potrzebny na ich rozwój. Do finału zakwalifikował się Oliwier, to ścisła 10 najlepszych uczniów województwa wielkopolskiego. 12 maja Oliwier będzie reprezentował naszą szkołę w etapie ponadwojewódzkim. To ogromny sukces tego  ucznia, trzymajmy za niego kciuki. Ucznia do konkursu przygotowywał p.Krzysztof Dzydzan.

Krzysztof Dzydzan