Konkurs gwary poznańskiej

24.11.2012 r.

W sobotę 24 listopada 2012 roku czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Jezdym poznańsko pyra" organizowanym przez Zespół Szkół w Tulcach. Budynek zachwycił nas swoim wnętrzem przystrojonym w plakaty z różnymi frazeologizmami z gwary poznańskiej.

Nasz tercet z klasy 3d w składzie: Marta Kruszyńska, Kinga Kaczmarek oraz Dagmara Czajka zaprezentowały scenkę pt. "Nowo kiecka". Dziewczyny przygotowały także wspaniałe stroje adekwatne do prezentowanego utworu. Zaś Grzegorz Kaczmarek z klasy 3h wystąpił z własną interpretacją tekstu o "ryncie".

W czasie przerwy, podczas której jury obradowało nad werdyktem, czekał na nas poczęstunek, czyli nasza poznańska "szneka z glancem" i "chlyb ze smolcem i ogórkiem". Dla każdego była również przewidziana nagroda książkowa.

Po ogłoszeniu wyników radości było niemało, ponieważ z tak dużej liczby uczestników wykazujących się ogromnym talentem nasze trzy dziewczyny otrzymały wyróżnienie, za które dodatkowo dostały książki o Poznaniu.

W przyszłym roku na pewno spróbujemy swoich sił ponownie.

Marta Kruszyńska