Kolejny raz wzięliśmy udział w BIEGU Z KLASĄ.

23.09.2014 r.

W niedzielę 21 września już po raz kolejny poznańska Malta gościła biegaczy z całej Wielkopolski na V edycji imprezy "Bieg z klasą". Miała ona na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zachęcenie uczniów szkół, a także całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trasa biegu zoorganizowana była wokół Jeziora Maltańskiego, a uczestnicy mogli wybrać, czy biegną jedno czy dwa kółka (5400m lub 10800m). Wśród 738 uczestników, którzy ukończyli bieg na obu dystansach, bardzo dzielnie spisała się 54-osobowa reprezentancja naszego gimnazjum. Na wyróżnienie zasługują: Martyna Koćmierowska z klasy 1A, która na 212 gimnazjalistek zajęła doskonałe 3. miejsce oraz Paweł Reksiński z klasy 3F, który w klasyfikacji open zajął wysokie 20. miejsce i 12. w swojej kategorii wiekowej na 216 startujących. Warto również podkreślić, że dwóch naszych uczniów: Miłosz Latosi z 3F oraz Jakub Kleige z 2F zdecydowało się zmierzyć z dystansem 10,8 km. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy !!!

Michał Garstkiewicz