Kolejny raz braliśmy udział w kweście na rzecz budowy nowego skrzydła dla Hospicjum Palium w Poznaniu

18.06.2016 r.

Oderwani od codziennych obowiązków, wrażliwi na cierpienie innych,doceniani  przez pracowników hospicjum- gimnazjaliści: Marianna Klecz, Weronika Nowak z klasy 3e, Grzegorz Sochański, Szymon Wojciechowski z klasy 2e oraz Olek Siwek z klasy 2h z opiekunkami Anetą Łukomską i Lidią Potocką - Kaczmarek w sobotnie popołudnie 18 czerwca spędzili kilka godzin, aby kwestować na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Hospicjum jest największym ośrodkiem obejmującym kompleksową opieką paliatywną chorych i ich bliskich. Jest też miejscem edukacji i szkolenia kadry lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów i innych w opiece paliatywno-hospicyjnej. Hospicjum to jednak przede wszystkim Dom, w którym czeka się na potrzebujących opieki oraz na tych, którzy chcą ją sprawować w bardzo różnoraki sposób. Nasza młodzież nie tylko w tej akcji, ale w wielu innych podejmowanych przez cały rok  szkolny dała przykład, że nie można być aż tak zajętym swoimi sprawami, żeby nie pomagać innym. I tak się stało własnie dziś. Kwestowaliśmy, aby pomóc w budowie kolejnego skrzydła oddziału paliatywnego. W tym dniu nie zabrakło także podziękowań dla szkół, które w tym roku szkolnym najbardziej zaangażowały się w pomoc i różne akcje na rzecz wspomnianej instytucji. Specjalne podziękowania odebrała z rąk profesora Łuczaka Pani Magdalena Przybylska- główna koordynatorka działań w naszej szkole.
Dziękujemy, że możemy pomagać!

Aneta Łukomska, Lidia Potocka - Kaczmarek