Kolejny ciekawy gość w naszej szkole

5.04.2017 r.

5 kwietnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego. Gościem specjalnym był zawodnik mieszanych sztuk walki, Mistrz Federacji KSW wagi lekkiej – Mateusz Gamrot. Na wstępie pan Mateusz opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda ze sportami walki oraz dlaczego dyscyplina, systematyczność i konsekwencja w dążeniu do celu są bardzo ważne w życiu i sporcie. Po krótkiej pogawędce przyszedł czas na pytania ze stronnych naszych gimnazjalistów dotyczące diety, harmonogramu dnia zawodowego sportowca, czasu wolnego czy szczegółów, na czym polega brazylijskie jiu jitsu. Następnie zebrane w sali klasy 1a, 2a i 3a przystąpiły do rozgrzewki ogólnej prowadzonej przez naszego gościa. Po kilku zabawach ożywiających pan Mateusz wcielił się w rolę trenera kilku prostych technik używanych w konfrontacjach sztuk walki. Podczas całych zajęć panowała radosna atmosfera, a ćwiczenia chętnie wykonywali zarówno chłopacy jak i dziewczyny.
Pod koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał koszulkę z podpisem Mistrza oraz mógł sobie zrobić pamiątkowe selfie.

Michał Garstkiewicz