Kolejna odsłona projektu „Przedsiębiorca 12+”

13.12.2019 r.

W środę grupa uczniów naszej szkoły z klas ósmych i siódmej wzięła udział w kolejnym spotkaniu w ramach realizacji projektu „Przedsiębiorca 12+”. Zajęcia tym razem odbywały się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku. Uczestnicy projektu zostali powitani przez dziekana wydziału, a następnie wzięli udział w czterech blokach zajęć. Pierwsze były warsztaty z fotografii, które prowadził Pan dr Piotr Lissewski. Następnie odbyły się zajęcia pod kierunkiem Pana Michała Michalskiego w studio radiowym. Dostarczyły one młodzieży dużo zabawy i nowych doświadczeń. Rozpoczęły się od rozgrzewki aparatu mowy, a zakończyły odsłuchaniem przygotowanych samodzielnie przez uczniów programów radiowych. Kolejne dwa bloki zajęć zostały przeprowadzone przez studentów pierwszego i drugiego roku, członków Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej. Na zajęciach dotyczących innowacji społecznych uczniowie dowiedzieli się, na czym one polegają i czemu mają służyć. Natomiast na zajęciach z biznesplanu nauczyli się układać biznesplan z wykorzystaniem analizy SWOT. Na wszystkich zajęciach uczniowie byli bardzo kreatywni i z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania. W marcu ciąg dalszy naszych działań.

K.Urbaniak i P.Hącia