Klasy 2a i 2d w Toruniu

10.01.2018 r.

Dnia 20 grudnia klasy 2a i 2d gimnazjalne wzięły udział w wycieczce do Torunia. Wraz z wychowawcami oraz nauczycielami towarzyszącymi klasy podziwiały w piękne zakątki tego miasta. Obeszliśmy także cały Młyn Wiedzy, uczestnicząc w przeróżnych doświadczeniach fizycznych, biologicznych i chemicznych znajdujących się na jego terenie. Po atrakcyjnym Centrum Nowoczesności udaliśmy się również do Żywego Muzeum Piernika, aby samodzielnie upiec pierniczki na pamiątkę. Wszyscy dobrze się przy tym bawiliśmy. Następnie przeszliśmy razem z przewodnikiem przez miasto, gdzie mogliśmy zobaczyć stare mury obronne, różne zabytki i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnie udaliśmy się na rynek, by coś zjeść oraz zakupić świąteczne pierniki. Powróciliśmy na teren szkoły około godziny 19:00, by udać się do swoich domów. Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze wspominają spędzony czas w Toruniu.

Michał Garstkiewicz