Klasy 1b i 1e poznały trudny zawód strażaka

12.10.2019 r.

Dnia 3.10.2019 do uczniów klasy 1b i 1e przyjechali Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu. Uprzejmi Panowie Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie Straży Pożarnej, np. wóz strażacki, podnośnik hydrauliczny, prądownicę i inne sprzęty wykorzystywane do walki z pożarem. Uczniowie mieli okazję usiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz przymierzyć hełm, aby poczuć się przez chwilę strażakiem. Wysłuchały również opowieści o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy Strażaka oraz trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega jedynie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom w przeróżnych sytuacjach, np. podczas wypadków samochodowych zastępują oni służby medyczne, nie oczekując nic w zamian. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych pierwszoklasistów. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni podziwu dla pracy Strażaka.

Pamela Wesołowska