Klasa matematyczno-fizyczna na zajęciach z fizyki na UAM

1.06.2014 r.

W minioną środę, klasa Ih wraz z paniami Predko i Rubisz udała się na Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych oraz obejrzeli wystawę ,,Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Wystawa ta została zorganizowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej i odwiedzi kilkanaście miast w Polsce. Atrakcyjność wystawy zapewniły eksperymenty realizowane na ponad 20 interaktywnych stanowiskach. Nauka i zabawa połączyły się ze sobą dzięki interesującej formie oraz multimedialnemu charakterowi prezentacji. Dowiedzieliśmy się o badaniach i osiągnięciach prof. Czochralskiego, o jego wkładzie w rozwój krystalografii. Poznaliśmy zastosowanie wielu kryształów w najnowszych osiągnięciach technicznych, jak przekaz informacji, czy w budowie ekranów LED, a także przewodnictwie ciepła i prądu elektrycznego. Wszystkim wycieczka bardzo podobała się. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania, a zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości. Była to nasza kolejna ,,wycieczka naukowa”. Już szykujemy się do następnych w nowym roku szkolnym!

Ewa Rubisz