Klasa 4a w Muzeum Czekolady

28.05.2018 r.

21 maja klasa 4a pojechała na wycieczkę do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Gdy dotarliśmy do Poznania, mieliśmy okazję przejść się po Starym Rynku. Potem skierowaliśmy się do muzeum. Dostaliśmy fartuch i czapkę kucharską i przeszliśmy do sali, w której mieliśmy zrobić czekoladę. Przy każdym stanowisku leżała forma ze znakiem Poznania (koziołkami), drewniany patyczek i zrobiona już z masy cukrowej pszczółka. Następnie pani prowadząca warsztaty przyniosła płynną czekoladę, którą nalała nam do foremek.Masę wygładziliśmy i udekorowaliśmy według naszego pomysłu. Przygotowane czekolady zabrano do lodówki, by się chłodziły. My w tym czasie obejrzeliśmy film o tym, skąd pochodzi kakao i jak jest przygotowywane przed transportem do innych krajów. Na koniec wzięliśmy nasze czekolady i ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. To była naprawdę ciekawa wycieczka.

Zuzia Kowalewska, klasa 4 a