Klasa 3d dla Rodziców

4.06.2017 r.

W piątek wieczorem, 2 czerwca o godz. 18 pojawili się w szkole uczniowie klasy 3d. Podczas kiedy ich rówieśnicy byli nad jeziorami, jeździli na rowerach lub grali w piłkę, oni przyszli, aby przygotować imprezę dla swoich Rodziców. Trzy lata w gimnazjum to nie tylko czas nauki, zabawy, ale i refleksji nad wartościami. Niektóre wynosi się z domu rodzinnego, ale niektórych można nauczyć się w szkole. Łącząc te dwa klimaty, uczniowie przygotowali wieczorek, na którym nie zabrakło słów: przepraszam, dziękuję… Po godzinnych przygotowaniach stołów, krzeseł i poczęstunków przyszli pierwsi goście. Rodzice zasiedli wspólnie z dziećmi i nauczycielami: wychowawczynią – p.Katarzyną Paradowską oraz pomocnikami: p.Anią Trąbała i p.Patrykiem Dondajewskim. Uczniowie powitali Rodziców i zaprosili ich do stołu, ale krótko potem do ławek szkolnych. Tak, tak- Rodzice mieli zostać sprawdzeni z wiedzy z niemal wszystkich przedmiotów: muzyki, sztuki, j. polskiego, geografii, historii i przedmiotów ścisłych. Do każdej z dziedzin uczniowie wybrali po jednym członku w danych dziedzinach, a resztę zespołu rodzice mieli tworzyć sami. Od tego, z jakich przedmiotów byli dobrzy w czasach swojej edukacji szkolnej, zależała ocena końcowa. Każde zadanie z poszczególnych dziedzin było oceniane, a potem wystawiona została ogólna ocena. Po wspaniałych sprawdzianach wiedzy, pamięci i szczęścia uzyskali ocenę +bdb. Dostali duże brawa za tak wysoki wynik i wyrazy podziwu ze strony swoich dzieci. Potem wszyscy zasiedli do zastawionych stołów i mogli porozmawiać ze sobą przy kawie i cieście. Były wspomnienia, ale i dobra zabawa, gdyż uczniowie mieli dla Rodziców niespodziankę- taniec. Przełamali nieśmiałość i ruszyli na parkiet. W rewanżu niektóre Mamy z wychowawczynią odtańczyły z chłopcami macarenę:) Przyszedł też czas na chwilę wspomnień ważnych z trzech ostatnich lat. Wychowawczyni  przygotowała prezentację zdjęć z wybranych wydarzeń klasowych. Najwięcej radości sprawiły zdjęcia z pierwszej klasy, a także z ostatniej wycieczki. Sporo się działo, sporo zmieniło... Po pożegnaniu się z Rodzicami rozpoczęliśmy naszą noc w szkole. Były gry, zabawy, śpiewy, tańce, karaoke. O 6.15 zmęczeni poszliśmy do domu spać.
Bardzo dziękuję Rodzicom, Wychowankom oraz Wychowawcom za udział w tym spotkaniu, a także za wsparcie w działaniach opiekuńczo- wychowawczych w tych ostatnich trzech latach.
A za tydzień bal- kolejna okazja do spędzenia razem wyjątkowych, ostatnich chwil w gimnazjum…

Katarzyna Paradowska