Klasa 3a w Komendzie Wojewódzkiej Policji

18.12.2017 r.

12 grudnia klasa 3a pojechała z p.Wiesławą Stankiewicz i p.Sławomirem Wójciakiem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jest to największa komenda policji w Polsce, skupia 21 jednostek z okolic Poznania. Młodzież poznała trzy wydziały, między innymi: Wydział Techniki Kryminalistycznej, który zajmuje się ujawnianiem i zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ściąga się odciski i dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca technika policyjnego. Wydział Sztab policji oraz Wydział Kontroli, który monitoruje całe miasto (Poznań). Klasa mogła przyjrzeć się bliżej pracy policjantów oraz dowiedziała się, co należy zrobić, by kształcić się w tym kierunku. Wszyscy wrócili zadowoleni i świadomi, jak ważna jest niekaralność w wykonywaniu wielu zawodów, nie tylko mundurowych.

Augustyniak Paulina i Sowińska Emilia