Już za chwilę Święta!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był zupełnie inny niż pozostałe dni roku szkolnego. Torby zostały zastąpione kolorowymi, papierowymi torebkami do prezentów, zamiast worków ze strojem do wychowania fizycznego uczniowie przynieśli talerze i półmiski ze słodkościami.

Najpierw spotkaliśmy się wszyscy w holu. Laureaci szkolnych konkursów otrzymali dyplomy i upominki:w konkursie pisania listów i kartek w języku obcym: Kuba Włodarczyk (3a), Daniel Łukowiak (3e) , Mateusz Adamczak (3a), Wiktoria Walla (2c) Karina Frąckowiak (1e), w szkolnym konkursie "Hej, Kolęda, Kolęda": Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek, Dominika Jóźwiak, Aleksandra Kowańska, Martyna Stefaniak, Karina Lewicka, w konkursie na najładniejszą skarpetę świąteczną (zorganizowanym przez Samorząd Szkolny): klasa II d (I miejsce), klasa II g (II miejsce) i klasa III b (III miejsce).

Później obejrzeliśmy jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Wagner i p. Patryka Dondajewskiego. Podziwialiśmy znakomitą grę uczniów, świetny scenariusz oraz mądre przesłanie.

Po przedstawieniu nauczyciele zadebiutowali jako zespół wokalny! Wspólnie wykonali kilka tradycyjnych kolęd. Na pianinie akompaniowała p. Justyna Szczodrak. Uczniowie, początkowo nieco onieśmieleni, po chwili również przyłączyli się do śpiewania. Po części ogólnej poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem z kolegami, koleżankami i wychowawcą, wręczyliśmy sobie nawzajem upominki oraz skosztowaliśmy wypieków.

Wszyscy wychodzili ze szkoły uśmiechnięci. Teraz przed nami prawdziwe spotkania wigilijne.

Wesołych Świąt!