Język niemiecki-inaczej.

14.05.2015 r.

11 maja w ramach projektu Deutsch- Wagen -Tour klasy Ig, I f oraz IIe miały przyjemność gościć na swoich lekcjach niemieckiego Panią Justynę Wichłacz, która pokazała nam, że ten język wcale nie jest taki zły, jak się niektórym wydaje! Dzięki odpowiedniemu podejściu do młodzieży, nieustannemu uśmiechowi oraz dystansowi do siebie potrafiła przekazać nam trochę wiedzy. Liczne zabawy i konkursy, które umożliwiły nam sprawdzenie zdobytych dotychczasowo umiejętności oraz zapoznanie się z nowymi pojęciami, trafiły do nas i dostarczyły dużo śmiechu. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie zostawali nagradzani drobiazgami. Wykorzystanie kilku elementów jak krzesła, balony czy chusta Klanzy oraz aktywnego ruchu urozmaica zajęcia. Lekcja może przynieść niesamowite efekty, a nauczyciel ma szansę wczuć się w rolę Robbina Williamsa, grającego w "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów" nauczyciela, który swoją charyzmą zamieniał normalne, banalne lekcje w odbiegające od normy nauczanie.

Joanna Wojciech