Jesteśmy laureatami Wojewódzkiego Konkursu Filmowego ODN - "Książkomania"!

7.03.2017 r.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Katedrą Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM w Poznaniu zorganizował Konkurs Czytelniczy "Książkomania". Zadaniem konkursowym było zareklamowanie ulubionej książki w formie krótkiego filmu, natomiast celem konkursu -  popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, doskonalenie umiejętności językowych, a także motywowanie ich do wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego województwa wielkopolskiego. Spośród nadesłanych prac jury konkursowe pod przewodnictwem językoznawcy prof. UAM dra hab. Mikołaja Jazdona wybrało najlepsze. W kategorii "Najlepszy klip" znalazła się praca Amatorskiej Grupy Filmowej Zoom z Gimnazjum nr 2 w Luboniu pod opieką Łukasza Budzyńskiego.
Film prezentuje książkę Suzanne Collins "Igrzyska Śmierci". powieść dla młodzieży z gatunku science-fiction https://www.youtube.com/watch?v=Q-kBAPqLOP8
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas konferencji "Wokół tekstów kultury. Jak je czytać, słuchać, oglądać?" na Targach Edukacyjnych w dniu 24 marca.
Gratulacje dla uczniów-twórców filmu: Zuzanny Gawrysiak, Julii Jędrzejewskiej, Alicji Malujda, Julii Kamińskiej, Zuzanny Kmiecik, Natalii Kołtun, Weroniki Szajbe, Olgi Bednarczuk, Zuzanny Oleszak, Zuzanny Jankowskiej, Janka Kuźniarka, Wojciecha Biskupa, Mateusza Gawrysiaka, Tymoteusza Cieślaka, Hugo Sówki, Jakuba Dehmela.

Łukasz Budzyński